דף הבית חכמת הקבלה עיסוי שוודי פרחי באך Emf רייקי פנג שואי תמונות

ההיסטוריה של הרייקי

 

באמצע המאה ה-19 לאחר חיפושים רבים של שיטות שיאפשרו טיפול בגוף ובנפש, גילה ד"ר מיקאו אוסואי כומר ונזיר יפני את שיטת הריפוי העתיקה והחיה אותה.

ד"ר מיקאו אוסואי נולד ביפן במאה ה-19 והיה דיקן של אוניברסיטה נוצרית קטנה בקיוטו שביפן. יום אחד שאלו אות תלמידיו אם הוא מאמין בתרגום המילולי של התנ"ך והברית החדשה ובעיקר אם הוא מאמין בכך שישו חולל נסים וריפא אנשים. תשובתו היתה חיובית. כיון שישו אמר לתלמידיו "מעשיכם יהיו דומים לשלי ואף גדולים מהם", שאלו אותו תלמידיו מדוע אין יותר מרפאים כמו ישו בעולם? מה קרה לשיטות הריפוי שהיו נהוגות בעבר ואיך זה שאנשים כמו ישו יכלו לטפל באנשים ולהעביר אליהם אנרגיות חיים, והיום אין מי שימשיך את דרכם?

אוסואי חיפש את התשובה והחל נודד בעולם, תחילה הוא נסע לארה"ב ולמד באוניברסיטת שיקגו שבע שנים. שם ניסה להתחקות אחר שיטות הפעולה של ישו ועל יכולתו לחולל את הנסים שלו. בתקופה זו קיבל את הדוקטורט שלו בתאולוגיה, אך לא מצא את שחיפש. משם נסע לצפון הודו וטיבט. שם למד סנסקריט (שפתם העתיקה של ההינדים), חקר את כתבי הקודש של ההודים, והבודהיזם וגילה סיפורים על בודהה שיכול היה לרפא חולים באמצאות ידיו. חקר את סוטרות הלוטוס של הטיבטים והגיע למנזר זן בודהיסטי, ובעידודו של ראש המנזר החל ללמוד את הסוטרות שנכתבו בסנסקריט. כאן מצא אוסואי נוסחאות ריפוי וסמלים שנראו לו כתשובה לחיפושיו, אך שוב לא היתה בהם התשובה המעשית לחולל נס ולרפא את הגוף בידיים. התשובה היתה בו. לכן החל לעשות מדיטציות שהובילו אותו ללימוד השפה הסינית וקבלת כוח סוד הריפוי, והמפתח ליכולת של ישו ובודהה. באחת המדיטציות קיבל הנחיה ללכת להר קדוש בשם קורי יאמה שליד קיוטו.

 

הר קוריימה - ההר שעליו ד"ר אוסואי קיבל הארה
 

 

 

ד"ר אוסואי יצא להר קורי ימה הקדוש. כשהיה בראש ההר התמקם בנקודה הפונה מזרחה ואסף סביבו 21 אבנים. אבן לכל יום. בבוקר עם זריחת החמה זרק את האבן הראשונה מראש ההר ועשה מדיטציה תוך שהוא צם. כך עשה במשך עשרים ואחד ימים. ביום ה-21 עם עלות השחר ראה לפתע אוסואי אור מנצנץ מבעד למסך של ערפל סמיך מכוון מזרח. האור הלך והתקרב לעברו במהירות גדולה והיכה בעוצמה במצחו. לרגע חשב אוסאוי כי הוא מת, אך עם התאוששותו, התגלו לפניו אלפי בועות בקשת של צבעים. בתוך הבועות בצבעים זהב, לבן, כחול וסגול הופיעו אותיות ומילים הולוגרפיות - הסמלים שהכיר ומילות הסנסקריט. נשמע קול שאמר לו "אלה הם מפתחות הריפוי. זכור אותם". זה היה הנס הראשון שלו.

 

בדרכו חזרה מהר קורי ימה התרחשו שלושה ניסים נוספים:-

 

- ברדתו מן ההר מעד אוסואי על אבן קטנה ונפצע באצבעות רגלו, הפצע כאב ודימם ואוסואי הושיט ידו לאחוז באצבע רגלו, ולאחר שהניח את ידו על האצבע וחיכה מעט, הכאב ברגלו פסק והדימום נעלם.

 

- בהמשך דרכו הגיע לפונדק דרכים, בתו של בעל הפונדק סבלה מכאב שיניים עז. ד"ר אוסואי הניח את ידיו על המקום הכואב, והכאב שהיה לה נעלם כלא היה.

 

- כששהה בפונדק לאחר שלא בא אוכל אל פיו במשך 21 ימים,  וכדי לשבור את הצום, ביקש ארוחה מלאה וכמה מנות, שלא כדרך הנזירים שנהגו לאכול דייסת אורז כדי לשבור את הצום. ואכן סיים את הארוחה במלואה ולא השאיר פירור.  אוסואי חש חזק ומלא אנרגיה. זה היה הנס הרביעי שלו.

 

ד"ר אוסואי עבר לגור ב"רובע הקבצנים" והציע לרפא אותם ללא תמורה בכדי שיוכלו לקיים חיים טובים יותר. לאחר שטיפל בחולה היה אוסואי שולח אותו למנזר כדי למצוא תעסוקה ולהתחיל חיים חדשים והגונים.

יום אחד ראה אוסואי להפתעתו, פנים מוכרות של קבצנים אשר טיפל בהם בעבר, כאשר שאל אותם מדוע חזרו ל"רובע הקבצנים", ענו לו שחיי הקבצנות קלים ונוחים הרבה יותר ואינם דורשים מהם אחריות לחייהם. לאחר שבע שנים של עבודה מאומצת והישגי ריפוי רבים, החליט לערוך מספר שינויים שיתאימו להבנות החדשות שהגיע אליהם. אוסואי הבין שבעבודת הריפוי שלו שכח דבר בעל חשיבות רבה:

ללמד את הקבצנים הכרת תודה ולקיחת אחריות על חייהם. מי שלא מוכן לקחת אחריות, לא יוכל לשנות את חייו. כמו כן, נתינה ללא קבלת תמורה משמעה שאין חילופי אנרגיה על השירותים שניתנו.

 

אז ניסח אוסואי את חמשת העקרונות של הרייקי:-

 

·        רק להיום ארפה מדאגה.

·        רק להיום ארפה מכעס.

·        רק להיום אודה על כל מה שנפל בחלקי.

·        רק להיום אעשה עבודתי נאמנה.

·        רק להיום אכבד את הורי מורי ומכרי וכל יצור חי.

 

 

לאחר ניסוחם של עקרונות אלה עזב אוסואי את שכונת הקבצנים וחזר לקיוטו שם הדליק לפיד גדול ועמד ברחובות. כאשר נשאל מה פשר מעשהו ענה שהוא מחפש אנשים המחפשים את האור. זו הייתה תחילתו של פרק חדש בחייו, בו נדד ביפן ולימד רייקי.

 

בין השנים 1900 עד מותו ב-1926 לימד ד"ר אוסואי 16 מורים לרייקי. אחד מהם היה ד"ר צ'וג'ירו היאשי, קצין ימי לשעבר. ד"ר היאשי יסד את המירפאה הראשונה בטוקיו. בשנת 1935 הופיעה במרפאתו אישה יפנית-אמריקאית בשם הוואיו טקאטה, שהייתה חולה מאוד וכן לקתה בדיכאון עמוק עקב מותו של בעלה מספר שנים קודם לכן.  היא עמדה לעבור ניתוח ביפן, אך כאשר עלתה על שולחן הניתוחים שמעה קול שהפציר בה לא לעבור את הניתוח וכי יש דרך אחרת.

 

גב' טקאטה שאלה את הרופאים בבית החולים על שיטות ריפוי אחרות למחלתה, והמליצו לה לבקר במרפאתו של ד"ר היאשי, שם קבלה טיפולי רייקי ולאחר מספר חודשים נרפאה כליל.

 

הוואיו טקאטה התרשמה עמוקות מן הרייקי והחליטה ללמוד בעצמה היא למדה את טכניקת הרייקי בשלבים ראשון ושני, חזרה לארה"ב והחלה לטפל בחולים.

 

 ד"ר היאשי העביר את הידע שהיה לו לשתי נשים בכדי שיוכלו להמשיך את מסורת הרייקי ועל מנת שהרייקי ישרוד לאחר מלחמת העולם, משום שידע שאנשים רבים ימותו. בשנת 1938 הגיע ד"ר היאשי ובתו לבקר את הוואיו טקאטה בביתה בהוואי, וזמן קצר לאחר מכן הפכה להיות רייקי מאסטר. ב- 1941 ירשה טקאטה את מקומו של היאשי. בשנות ה-70 של חייה  החלה גב' טקאטה להכשיר מורים ועד מותה, בדצ' 80 הכשירה 22 מאסטרים, מורים לרייקי, ויסדה את איגוד הרייקי האמריקאי באוגוסט 80'.

 

 

יעוץ וטיפול בפרחי באך

לפרטים וקבלת מידע:

054-4590577/8 
Y_bahar@netvision.net.il

פורום האדם השלם
אתר "חינוך וגן – ילדודים"

אנו מציעים דיסק מדיטציות - "ניקוי אנרגטי ועליה רוחנית" - שנתקבלו מהמסטר הנעלה לחמלה ומהמלאך מיכאל.
וכן מגוון של דיסקים לעבודה רוחנית והתמרה לפרטים לחץ כאן